Meme Kanseri Tedavisi

Meme kanseri tedavisi, teknolojinin gelişmesiyle birlikte son yıllarda kanserin tedavisinin gerçekleştirilmesi mümkün hale gelmiştir. Yeni teknoloji sayesinde artık hastalığın tanısını koymak ve tedavisini gerçekleştirmek daha da kolay hale gelmiştir.

Yapılacak olan meme kanseri tedavisi ile ilk olarak meme korunmuş ve gerekli uygulamalar gerçekleştirilir. Eğer ki meme kanserinin erken dönemde tespit edildiği durumlar olursa meme kaybı yaşanmadan gerekli olan önlemler alınmış olur.

Meme Kanseri Tanı Ve Tedavisi Nedir?

Meme kanseri tedavisi, göğüs kanserinin teşhisini koyabilmek adına mamografi çekilir ve sonrası için bu tedavi işlemleri başlatılır. Dünyada ve ülkemizde pek çok kadında rastlama durumu vardır. Kanser türüne rastlama durumu genelde kalp ve damar hastalıklarında görülür. İkinci olarak görülebilen bir diğer kanser türü ise meme kanseridir.

Ülkemizde 20 bin dünyada ise 2 milyon kadında meme kanseri görülür. Yeni doğmakta olan kızların meme kanserine yakalanma riskleri %12 olarak biliniyor. Bu durumun erkeklerde görülme oranı neredeyse %1’dir diyebiliriz. Doğru zamanda ve doğru şekilde tanı koyduktan sonra meme kanseri tedavisi yapılması gerekir.

Meme Kanseri Tanı Ve Tedavisi Nelerdir?

Sağlıklı bireylerin rutin olarak gerçekleştireceği sağlık taraması sonucunda erken tanı dönemleri başlatılmış olur. Erken tanı koyabilmek adına kişilerin gerçekleştireceği taramalar sonucunda yapılır. Meme kanserine yakalanma oranı %12 olarak bilinir.

Bu durumun önüne geçebilmek adına mutlaka düzenli taramalarınızı gerçekleştirmeyi ihmal etmeyin. Çünkü burada yapacağınız taramalar ile hayat kurtarma durumları oluşmuş olur. Bu süreçte ilk olarak hastaya fiziki muayene yapılır.

Daha sonra şüpheli bir durum ile karşı karşıya kalınması durumunda diğer yöntemlere başvurulur. Hastane ortamımızda yapacağımız çalışmalardan sonra tanı konulmasıyla birlikte meme kanseri tedavisi uygulanır. Uygulanan tedavi ile kanserin ortadan kalkmasına yardımcı oluruz.

Gerçekleştirilecek olan tedavisinde öncülük memenin korunma durumudur. Erken dönemde başlatılmış olan meme kanseri tedavisi ile meme kaybının önüne geçmek mümkündür.

Bunun için gerekli olan önemler alınır ve ihtiyaç durumunda bazı tekniklerden yardım alınır. Eğer hastalığın ileri evreye taşındığı bir durum söz konusu ise tümörün alınması için memede alınır. Daha sonra plastik teknik ile yeni bir meme yapılmış olur.

Meme Kanseri Meme Kanseri Tanı Ve Tedavi Yöntemleri

Meme kanserinin tanısını koyabilmek adına mutlaka önkoşullarda fiziksel muayenenin gerçekleştirilmiş olması gerekir. Daha sonra teşhisin koyulabilmesi için bazı yöntemlere başvurulur.

Eğer bu yöntemler sonucunda beklenmedik bir durum ile karşı karşıya kalınırsa meme kanseri tedavisi için gerekli olan çalışmalar yürütülmeye başlanır. Meme kanseri için gerekli olan tedavi yöntemleri 3 farklı şekilde ele alınabilir.

Bunlar Mastektomi, Cilt Koruyucu Mastektomi ve Meme Koruyucu Ameliyat olarak biliniyor. Bu yöntemlerin kullanılabilmesi için mutlaka uzman hekim kontrolünde gerçekleştirilmesi gerekir.

Memede Kitle Ve Kist Nedir?

Memeye dokunulması durumunda ele gelen sertliğin sonuçları kitle veya kist oluşumuna sebep olur. Oluşabilecek herhangi bir sorun sebebi ile mutlaka kadınların sağlık kontrollerini gerçekleştirmesi gerekiyor.

Kadınlar genelde memede oluşan kitleyi hissetmelerinden sonra endişeye kapılırlar. Bu durum oldukça normal ve ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. Bazı zamanlarda bu kitleler adet dönemlerde ortaya çıkar.

Âdetin ortasında ortaya çıkarlar ve sonrasında küçülerek yok olabiliyorlar. Bu kitlelere meme kisti denildiği zamanlarda oluyor. Kitle oluşumu sırasında mutlaka meme kanseri tedavisi gerçekleştirilmesi gerekir.

Memede Ağrı Neye İşaret Eder?

Süt bezi ve süt kanalları bazı zamanlarda tıkanır ve enfeksiyon gibi durumlar oluşur. Diğer durumlar arasında meme ameliyatı, meme kanseri, kısırlık tedavisi için kullanılan ilaçlar, memelerin büyük olması gibi durumlardan kaynaklı olarak da memede ağrı olur.

Bu ağrılar ilk olarak kitle şeklinde karşımıza çıkar. Kitleler de memede ağrının oluşmasına neden olur. Ağrılarla karşı karşıya kalındığında kesinlikle doktor kontrolünden geçmeniz gerekir. Hastalarımızın bizlere başvurduğu şikayetler sonucunda bütün ihtimalleri göz önünde bulundurup, değerlendirmeler yaparız.

Eğer hasta meme kanseri ise bunun için meme kanseri tedavi gerçekleşmesi gerekir. Çünkü meme kanseri ciddiye alınması gereken bir sağlık sorunudur. Ertelenmesi ve ihmal edilmesi gereken bir durum değildir.

Meme Kanseri Tedavi Yöntemleri

Hastalarda görülen meme kanseri tedavi için birçok yöntem mevcuttur. Bu yöntemler hastanın durumuna göre belirlenir ve gerekli olan çalışmalar, uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmiş olur. Bunlar; cerrahi yöntemler, Mastektomi ve meme koruyucu ameliyatlar olmak üzere üçe ayrılır. Bu yöntemler kendi aralarında alt dallara da ayrılmış olur.

Meme Kanseri Sonrası Yaşam

Meme kanserinin tedavi edilebilir olması için gerekli olan planlamaların yapılması gerekir. Daha sonra ameliyat işlemleri yapılır. Ameliyat sonrasında hastalarımızın koltuk altında yani omuzlarda karşılaşmış oldukları hareket kısıtlılığı ile karşı karşıya gelmeleri mümkündür.

Bu bölgelerde ödem çıkabilir. Hastalara erken dönemlerde tanı konulabilir olması durumunda bu gibi sorunların rehabilitasyon ve egzersiz programları ile ortadan kaldırılması mümkündür.

Meme Kanseri Tedavi Fiyatları 2022

Meme kanseri için tanı ve tedavinin konulabilir olması için mutlaka hastanemize gelerek, uzman hekimlerimiz tarafından ön muayenenin gerçekleşmesi gerekir. Muayene ve gerekli olan yöntemlerin gerçekleştirilmemesi sonucunda tanı koymak mümkün değildir.

Yapılan çalışmalar sonucunda hastalarımıza tanı konulur ve tedavi yöntemlerine başlanır. Daha sonra hastalarımıza meme kanseri tedavi hakkında fiyat bilgisi vermiş oluruz.

Kesin ve net bir bilgi vermek mümkün değildir. Bu yüzden meme kanseri tedavisi öncesi muayenenin şart olduğunu unutmamak gerekir. Meme kanseri tedavi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşın.