Omuz mr;  çekiminin yapılmasının nedeni bölgedeki sorunu ya da hastalığı doğru bir şekilde tanımlamak ve uygun tedavi yöntemleri ile gidermektir.

Görüntüleme cihazları içerisinde emar en sağlıklı olanıdır. Çünkü içerisinde radyasyona neden olabilecek herhangi bir ışın barındırmaz. İçerisinde bulunan güçlü mıknatıs alan ve radyoaktif dalgalar sayesinde insan vücudu en küçük parçasına kadar detaylı bir şekilde görülür.

Emar cihazları sayesinde vücudun her bölgesi ayrı ayrı kesitlere ayrılarak incelenir. Her bir bölge için net bir görüntü elde etmek amacıyla görüntüleme yapılır. İnsan vücudunda önemli bir bölge olan omuzlar yaşanan darbe, sakatlanma, eklem ağrısı ve kaza sonucunda önemli yaralanmalara neden olur.

Bu nedenle artan ağrılar karşısında omuz mr çekilerek hastalığın nedeni araştırılmaya çalışılır. Omuz bölgesi ve çevresinde bulunan dokular kaslar ve kemik yapısı tek tek incelenir. Emar cihazlarının en önemli yanı ise bu kısımların ayrıntılı bir şekilde hatta kemiklerin içinin dâhil net görünmesi doğru tanılama açısından oldukça önemlidir.

Pek çok kişi omuzda yaşadığı ağrıları önemsemeden hayatına devam eder. Fakat önemsenmeyen bu ağrılar sürekli hale gelerek kronikleşebilir. Hatta ilerleyen dönemlerde omuz ağrılarına ek olarak kas ağrıları da başlayınca ağrının şiddeti dayanılmaz bir hal alır. Omuz Mr fiyatları hastanın tercih ettiği görüntüleme merkezinin hizmetlilerine bağlıdır.

Omuz Emarı Neden Çekilir?

Omuzda görülen ağrı ve kasılmalar hastayı zor durumda bırakabilir. Omuz emar uzun süre devam eden ve geçmeyen omuz ağrıları sonucunda çekilir. Çünkü omuza görülen ağrı ve kasılmalar vücudun diğer bölgelerine de sirayet ederek hastayı hareket ettiremez hale getirir.

Yapılan muayeneler sonucu herhangi bir net veri elde edilemediği takdirde yeni nesil cihazlar sayesinde emar çekimi yapılarak istenilen sonuçları ulaşılır.  Bu konuda insanların en büyük yardımcısı teknoloji harikası emar cihazlarıdır. Her hastane kendi imkânları doğrultusunda emar cihazı bulundurduğu için omuz MR fiyatları farklılık gösterebilir.

Omuz emar fiyatları özel hastanelerde ve görüntüleme merkezlerinde hastanın şikâyetleri doğrultusunda belirlenir. Sadece onur belgesinde görüntü alınacaksa ücret farklı belirlenir. Fakat omuz emarı ile beraber kol ve sırt bölgelerinin de görüntülenmesi omuz MR fiyatları üzerinde etkili olur.

Omuz Emarı Nasıl Çekilir?

Tüm emar çekimlerinde manyetik rezonans cihazları tercih edilir. Oldukça sağlıklı ve güvenli bir yöntem olan emar çekimleri sırasında hasta herhangi bir ağrı ve acı hissetmez. Özel olarak giydirilen kıyafetle birlikte hasta sedyeye yatırılır. Ayrıca hasta sedyeye çıkarken üzerinde herhangi bir metal bulundurmamalıdır.

Üzerinde bulunan saat, kolye, takı, yüzük gibi tüm takı ve aksesuarları çıkarmak zorundadır. Tüm bu işlemlerin ardından hasta emar cihazı içerisine gönderilir. Burada hareketsiz bir şekilde beklemesi gerekir. Omuz MR çekimi yaklaşık olarak 10-15 dakika sürer.

Bu zaman zarfında hasta hareket etmez. Böylece omuz bölgesinde yaşanılan sorunlar ve bu sorunların nedenleri kolay bir şekilde tespit edilmeye çalışılır. Görüntüleme işlemlerinin ardından rapor haline getirilen ve görüntülerin alındığı omuz emarı doktora götürülerek buradan detaylı bilgi alınır.

Probleme bağlı olarak doktor hastaya uygun tedavi yöntemleri seçer. Bu durum hastaların zaman kaybetmeden seri bir şekilde iyileşmesini sağlar. Omuz emar fiyatları her yıl güncel bir şekilde hastaneler tarafından hastalara bildirilir.

Omuz Emarı Nerede Çekilir?

Omuz MR çekimleri hastanın tercih ettiği sağlık merkezinde çekilebilir. Bu nedenle birçok hasta devlet hastanelerini tercih ederken bazı hastalarda hızlı sonuç almak için özel görüntüleme merkezlerini tercih eder.

Devlet hastanesinde yoğun kalabalık arasında sıra beklemek çoğu zaman hastaları yorabilir. Bu nedenle hastalar zaman kaybetmeden en yakın özel hastaneye giderek buradan omuz MR çekimini gerçekleştirirler.

Özel görüntüleme merkezleri bünyelerinde barındırdıkları tam teşekküllü ve donanımlı emar cihazları sayesinde gelen hastaların ihtiyaçları doğrultusunda çekimlerini gerçekleştirirler.

Omuz MR fiyatları özel hastanenin kendi belirlemiş olduğu fiyat politikası doğrultusunda hastalara aktarılır. Bu nedenle görüntüleme işlemi öncesinde hastalar omuz MR fiyatları konusunda bilgilendirilerek çekimlere geçilir.

Omuz Emarı Kaç Dakika Sürer?

Emar çekimleri sırasında görüntüleme süresi hastanın şikâyetine bağlı olarak belirlenir. Eğer hastanın sadece vücudundan tek bir bölge hakkında bilgi alınacaksa omuz MR çekimi 10 dakika içerisinde gerçekleşir. Bal hastaları yaşadıkları omuz ağrıları bele ve sırt bölgesine vurunca tüm vücut MR çekimi yapılabilir. Bu durumda emar süresinin uzamasına neden olur.

Böyle zamanlarda emar çekimleri yaklaşık olarak bir saati bulur. Omuz emar çekimi sırasında daha fazla bölgenin işleme dâhil edilmesi hastanın yaşadığı sorunu tanılamada daha net sonuçlar verir.

Bu nedenle Doktorlar tarafından istenilen omuz emarı sayesinde yaşanılan sorun kısa sürede ve en doğru bir içinde algılanır. En önemli avantajı ise zaman kaybetmeden tedaviye geçirmesidir.

Omuz Mr Fiyatları 2022

Günümüzde kamu ve özel hastanelerin sayı bakımından artış göstermesi insanlar açısından olumlu bir avantajdır. Her hastane kendi bünyesinde barındırdığı yeni nesil cihazlar sayesinde hastalıklar kısa sürede tanımlanmakta ve uygun tedavi yöntemlerine geçilmektedir. Bu durum hastaların sağlığını ve yaşam süresini olumlu etkiler.

Omuz MR omuz bölgesinde görülen ağrıların çözülebilmesi için tercih edilir. Bu nedenle hastaların en çok merak ettiği konuların başında omuz MR Fiyatları gelir.

Bu doğrultuda her hastane kendi hizmet koşulları ve ek hizmetleri doğrultusunda belli bir fiyat belirleyerek hastalarına bilgi verir. Omuz mr fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.