Kriyoablasyon Nedir?

Kriyoablasyon, yapılan kriyoablasyon işlemin yaklaşık olarak 15 dakika sürme ile kanserden kurtulmak artık mümkündür. Kanserli olan tümörlerin buz topuna dönüştürülmüş olur.

Sonrasında buz topu eridiğinde kanserli tümör tamamen ortadan kaybolmuş olur. İşlemin gerçekleşme süresi kısa olduğu gibi ağrısız bir şekilde de gerçekleştirilmiş olur.

Çünkü işlem öncesinde hastalarımıza lokal anestezi uygulaması yapmamız yeterli olmuş oluyor. Gerçekleştirilen işlem sonrasında hastanın aynı gün taburcu edilmesinde bir sorun yoktur.

Kanserde Kriyoablasyon

Kriyoablasyon ile iğne ucu ile -20 ile -80 arasında değişkenlik göstermiş olan soğukluğun argon gazı ile devridaim yapılmasıdır. Gerçekleştirilmiş olan bu soğukluk sayesinde patolojik dokuların veya tümörlerin tahrip edilerek, öldürülmesine yardımcı olur.

Ülke çapında radyofrekans, mikrodalga ve lazer ile gerçekleştirilmiş olan, birbirlerine benzemekte olan ablasyon yöntemlerin kullanılma durumlarıdır. Fakat kriyoablasyonun bunlardan çok farklı bir özelliğe sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Kullanılmış olan bu tekniğin üstünlüğü ile bütün ablasyon yöntemlerinin nokta atış sayesinde tümörün tahrip edilmesini sağlar. Ayrıca dokulara zarar vermeden kriyoablasyon defalarca uygulanabilen teknik yöntemidir.

Kemik Kanseri Kriyoablasyon

Kanser tedavileri gerçekleştirileceği zaman genelde kriyoablasyon tercih edilir. Çünkü tedavi seansları, süreleri ve sonuçları pratik olduğu gibi kısa sürebiliyor. Bunun için hastalarımız için en doğru tedavi yöntemleri arasına girmeyi başarmış oldu.

Kanser hemen hemen organlarımızın hepsinde rastlayabileceğimiz durumlardan bir tanesidir. Bunun için gerekli olan işlemlerin yapılmasıyla birlikte sorunların ortadan kalkması mümkündür.

Burada kanserin yok edilebilmesi için dokuları dondurmak gerekiyor. Bunun için de dokuyu dondurmaya yarayan kriyoprobun (ince iğne) içine gaz pompası yerleştirilir.

Daha sonra dokunun çözülmesi için beklenir. Gerçekleştirilmiş olan tedavinin ilk seansında dondurma ve çözme işlemi birkaç kere gerçekleştirilmiş olur.

Serviks Kanseri Kriyoablasyon

Kadınların sıklıkla karşılaşmış oldukları ve bazı durumlarda kansere dönüşmüş olan kadın hastalıklarından biridir. Rahim ağzında oluşan kist ve miyomların kötü huylu olmasından kaynaklı olarak sonrasında kansere dönüşebiliyorlar.

Bu yüzden erken tedavi dönemlerinde hastalarımızın sağlığını riske atmadan işlemlerimizi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Kadın hastalarında rahimde görülen rahatsızlık, doğurganlığın sorun olmasına sebebiyet verir.

Bunun için ihmal edilmeden sağlık taramaları gerçekleştirilmiş olması gerekir. Sonrasında ise uygun görülürse servik kanseri için kriyoablasyon uygulamasından yararlanılır.

Göz Kanseri Kriyoablasyon

Normal şartlar altında soğuk uygulamasının ağzı kesici özelliğine sahip olduğunu biliyoruz. Bu ağrıların ortadan kalkması sonucunda işlemin cerrahi uygulamalara kadar taşındığı durumlar mevcuttur. Çoğumuzun pek duymadığı ve zaman zaman karşımıza çıkabilecek bir diğer kanser türü ise göz kanseridir.

Göz kanserinde skleranda görülen problemlerinden kaynaklı olarak gelişir. Daha sonra gözlerde iltihap oluşur ve bu sebepten dolayı kaşıntı şikâyetleri de başlar. Gözün net göremediği ve sorun oluşması durumunda mutlaka uzman hekim kontrolünden geçilmesi gerekir.

Eğer hastadan göz kanserine rastlanırsa; kriyoablasyon uygulaması gerçekleştirilir. Kanserin dondurulup, çözülme işlemi gerçekleştirilerek kanserli tümör ortadan kaldırılır.

Böbrek Kanseri Kriyoablasyon

Sık rastlanan kanser türlerinden biri böbrek kanseridir. Son zamanlarda artış göstermekte olan bu durumun hormonal, kemoterapi, radyoterapi tedaviye dirençli olması büyük önem taşır. Böbrek kanseri 4 evreden oluşur.

Fakat hastalığın çok ilerlemesi ve hastayı kötü etkilemesi durumunda kriyoablasyon yöntemi kullanılmış olur. Deride açılmış olan ufak deliklerden iğne yardımı ile girilir. Bu deliklerden girilmiş olan iğneler yardımı ile tümör ilk önce soğutulur ve sonrasında dondurularak ortadan kaldırılmış olur.

Karaciğer Kanseri Kriyoablasyon

İşlem için hastaya lokal anestezi uygulaması yapılır. Bu ilaçlar yardımıyla deriden tümörler bulunur. Bulunan tümörlerin ultrason ya da tomografi uygulaması kullanılarak iğne yerleştirilir.

Böylelikle karaciğerde bulunan kanserli tümörün ortadan kaldırılmasıyla temizlenmiş olur. Embolizyon işlemi ile birlikte anjiyografide kasıkların atardamarından girilmesi sonucunda ince tüplerin yardımı ile tümörün bulunduğu yer temizlenir.

Akciğer Kanseri Kriyoablasyon

Birçok kanserin metastazında bulunmuş olan organın akciğer olduğunu söylemek mümkündür. Akciğer kanserinde küçük hücreli öğrenci kanserlerinin ölüm oranları yüksektir. Bu da ölüm kanserinin %83’lük kısmını oluşturur.

Cerrahi işlemler sayesinde bazı durumlarda kanserli tümörlerden kurtulmak mümkündür. Fakat kesin bir sonuç alabilmek adına uzman hekimlerimiz, hastalarımıza kriyoablasyon uygulamasını öneriyor. Bu uygulama sayesinde akciğerde bulunan kanserli dokuların dondurup, çözünmesi sonucunda kanserden kurtulmayı sağlıyor.

Prostat Kanseri Kriyoablasyon

Prostat kanserinin erkeklerde sık rastlanan ve oldukça ağrılı geçen bir durumdur. Erkeklerin bu zorlu süreçte kriyoablasyon ile daha az ağrıyla kanserli dokuları ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Kriyoterapinin ilk kullanılmaya başlandığı günden bu yana birçok başarılı tedavilerin gerçekleşmesi sağlanmıştır. Bu hastalık grubuna giren hastalar için oldukça güvenli ve başarılıdır.

Desmoid Tümörde Kriyoablasyon

Nadir rastlanan bir diğer hastalık türü arasında desmoid tümörü yer alıyor. Bu tümörün bağ dokusunda yer alan fibroblast hücrenin etkilenmesi sonucu karşımıza çıkar. Hemen hemen her yaşta görülebilecek nadir hastalık türü arasında yerini alıyor. Daha çok gençlerde ve orta yaşlı kadınlarda rastlandığı bir gerçektir.

Kalın bağırsakta polip oluşturarak görülür. Gerçekleştirilen cerrahi operasyon ile tümörün alınması mümkündür. Fakat daha sonra tekrardan aynı bölgede tümörün çıkma durumu da vardır. Bunun için kriyoablasyon ile bu alanda yer tümör dondurularak, ortadan kaldırılmış oluyor.

Kriyoablasyon Tedavisi Fiyatları 2022

Hemen hemen bütün sağlık kurumlarında gerçekleştirilmiş olan kriyoablasyon yönteminin yapılan işleme göre değişkenlik gösterdiği durumları vardır. Genelde hastaların organlarında bulunan tümörlerin tahrip edilmesi için gerekli olan bütün işlemler gerçekleştirilmiş olur.

Kriyoablasyonun gerçekleştirilmesi halinde genelde fiyat bilgisi merak konusu olur. Bu konu hakkında kesin bilgi verme durumu mümkün değildir. Çünkü her sene, çeşitli sebeplerden dolayı fiyatta değişkenlik görülür.

Sizler de kriyoablasyon fiyat bilgisi alabilmek için bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgiye sahip olmuş olursunuz. Kriyoablasyon fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlerle hemen iletişime geçebilirsiniz.