Bel Fıtığı Nedir Ve Nasıl Oluşur?

Bel fıtığı denince adından da anlaşılacağı gibi bel bölgesinde meydana gelen bozukluk anlamına gelir. Omurların arasında yer alan disklerin yapısı bozulur. Disklerin yapısında meydana gelen bozukluğun sebebi ise çeşitli nedenlerden dolayı oluşabiliyor.

Oluşan bu çıkıntılar sonucunda bel fıtığı açığa çıkar. Bel fıtığının gözle görülebilir olması mümkün değildir. Sadece hasta şikâyetleri üzerine uzman hekimlerimize danışır.

Yapılan fiziki muayene sonrasında MR görüntüsü istenir. MR görüntü raporu çıktıktan sonra hastaya teşhis konulur. Eğer hastada bel fıtığı varsa bel fıtığı ağrısı ve fıtığı tedavi uygulanabilir hale gelir.

Bel Fıtığı Tedavisi

Bel fıtığı sosyal yaşamı kötü etkileyebilen bir durum olabiliyor. Bel fıtığı genelde ameliyat ile giderilebilen fakat sonrasında kendini tekrarlayabilen bir durum haline gelmiş olur.

Daha kesin ve sağlıklı çözümler için lazer ile bel ağrısı ve fıtığı tedavi gerçekleştirilir. Ozon ile giderilen bel fıtığı; uzun yıllardan beri tercih edilen tedavi yöntemidir.

Tedavinin ozon gazı ile giderilmesi durumunda hastalığın tekrardan başa sarması veya hastayı kötü etkileyebilecek bir durum söz konusu değildir. Bizlere başvuran hastalarımızın yapmış oldukları tercihler arasında lazer ile tedavi edilmek istedikleridir. Bu yüzden hastamızın sağlığı ve kendi düşüncesi yönünde kararlar alınmış olur.

Lazer ile Bel Ağrısı ve Fıtığı Tedavisi

Lazer İle Bel Fıtığı; Dünyada erkeklerde ve kadınlarda sıklıkla rastladığımız bel fıtığının tedavi edilmesini mümkün kılmaktadır. İleri teknoloji sayesinde artık hayatımızın her anında kolaylık sağlayan duruma gelmiş olduk.

Geliştirilen yöntemler sayesinde artık bel ağrısı ve fıtığın önüne lazer ile bel fıtığı ile geçebilmek mümkündür. Yapılan çalışmalar sonucunda ağrısız ve kısa sürede bel ağrısına hatta bel fıtığına son verebilirsiniz.

Üstelik ameliyat gerektirmeden, herhangi bir kanlı yönteme gerek kalmadan kolay bir şekilde kısa yönden lazer ile bel ağrısı ve fıtığı tedavi gerçekleştirilmiş oluyor.

Bel Fıtığında Ozon Ve Lazer Tedavisi

Ozonla lazer ile bel ağrısı ve fıtığı tedavi için gerekli olan bütün önlemler alınmış olur. Alınan önlemler sonucunda başarılı ve güvenli bir şekilde sonuç aldığımızı görebilirsiniz.

Daha önce bizlere başvuran hastalarımızın durumu hakkında bilgi vererek, sizleri en doğru şekilde rahatlatmış oluruz. Ozon ve lazer tedavisinde neştere ve narkoza ihtiyaç duymadan, işlem kısa sürede gerçekleştirilmiş olur.

Yapılan müdahale sonucunda bu cihazlar ile fıtığı ortadan kaldırmak mümkündür. Fıtığın oluşumuna neden olan omurlar arasındaki disklerin içerisine ozon gazı verilmiş olur. Verilen ozon gazı ile çok kısa süre içinde ağrılar ortadan kalkmış olur ve böylelikle bel fıtığı tedavi edilerek, hasta eski sağlığına kavuşmuş olur.

Bel Ağrısı Belirtileri Ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Bel fıtığının en sık göstermiş olduğu belirtiler arasında bacak ve bel ağrısıdır. Ortaya çıkan fıtık, ilk olarak kendini belde göstermeye başlar. Daha sonrasında bacaklara yayılarak ciddi ağrıların oluşmasına neden olur. Hastadan hastaya değişkenlik gösterebilen durumlar arasında sadece bacaklarda görülebiliyor.

Yapılan hareketler ya da ters bir hareket sonucunda görülebilir. Burada yapılan tedaviler iki farklı şekilde ele alınabilir. Ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere, hastadan hastaya değişkenlik gösterir. Hastanın durumu göz önünde bulundurulur ve lazer ile bel ağrısı ve fıtığı tedavi gerçekleştirilebilir.

Bel Fıtığı Hangi Durumlarda Ameliyat Edilir?

Her şeyden önce bel fıtığı ortaya çıktığında, hasta için uygun olan tedavi yöntemine başvurulur. Hastayı ameliyata almadan önce cerrahi dışı yöntemler tercih edilerek, fıtık giderilmiş olur.

Eğer hasta lazer ile bel ağrısı ve fıtığı tedavi için uygunsa bu yöntem ile devam edilir. Fakat hastanın durumu ciddi ve ameliyat gerektiriyorsa gerekli olan çalışmalar başlatılarak, hasta ameliyat edilmiş olur.

Ozon ve Lazer ile Ameliyatsız Tedavi

Omurların arasında yer alan disklerin içine ozon gazı verilerek, fıtığın tedavi edildiği süreçtir. Yapılacak olan lazer ile bel ağrısı ve fıtığı tedavi için uzman hekimlerimiz bütün önlemleri alır ve işlem kısa süre içinde gerçekleştirilmiş olur.

Yapılan işlem ameliyatsız bir şekilde gerçekleşir. Giderilmiş olan bel fıtığının kendini tekrarlaması gibi durumları yoktur. Şiddetli ağrıların sebebi ise bel kayması, aşırı stres, omurga çökmesi, ağırlık kaldırma, çarpma, düşme gibi durumları sıralayabiliriz.

Romatizmalı Bel Ağrısı Belirtileri

Bel ağrısı bacaklarda ve belde kendini gösterebilen durumdur. Fakat romatizmalı bel ağrısında genelde eklemlerde meydana gelen şişlik, hareket kısıtlılığı, cilt altında oluşan bezeler, el parmağındaki beyazlaşmalar ve sararıp solması şeklinde ele alınır. Bu gibi durumlarda eğer hastanın durumu uygunsa lazer ile bel ağrısı ve fıtığı tedavi gerçekleştirilebilir.

Lazer ile Bel Fıtığı Tedavisi Fiyatları 2022

Günümüz şartlarında gelişen teknoloji ile birlikte hemen hemen ağrılı ve tedavisi olmayan hastalık kalmadı. Çoğu hastalığın tedavisinde gerçekleştirilen faaliyetler sayesinde çözüme kavuşturulmuş olur.

Bel ağrısı özellikle erkeklerin ve kadınların sık sık rastladığı durumlardan biri haline geldi. Bu sebepten dolayı sürekli olarak lazer ile bel ağrısı ve fıtığı tedavi için en iyi hastanelerin araştırması yapılır.

Bizlere başvurmanız durumunda, uzman hekimlerimiz tarafından gerekli olan bütün işlemler gerçekleştirilmiş olur. Yapılan tedavi sonucunda fiyat bilgisi merak konusu olur. Fakat fiyat bilgisi hakkında kesin olarak bir şey söylemek mümkün değildir.

İletişim bilgilerinden bizlere başvurmanız durumunda lazer ile bel ağrısı ve fıtığı tedavi güncel fiyat bilgisi alarak, daha kesin ve doğru bilgi almış olursunuz. Lazer ile bel fıtığı tedavisi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşın.