Ameliyatsız Varikosel Tedavisi Nedir?

Ameliyatsız varikosel tedavisi, testis çevresinde meydana gelen varislerin kısırlığa, ağrıya ve benzeri sebeplere bağlı olması durumunda uygulanan işlemlerdir.

Erkeklerde görülen hastalığın ortaya çıkardığı sorunlar arasında testis küçülmesi, kısırlık ve ağrı gibi durumlardır. Sorunlar, ciddi sağlık problemlerini de beraberinde getirebilir. Testislerdeki kirli kanın akciğere gitmemesi için toplardamar görevi gerçekleştirilir.

Toplardamardaki kapakçıkların bozulması durumunda akciğere gitmesi gereken kanın testislere kirli bir şekilde akmasıyla oluşur. Sonrasında testislerin şişmesiyle birlikte varikosele oluşumuna neden olur.

Tedavi gerçekleşmediği zamanlarda çok ciddi sağlık sorunları görülür. Bunun için Embolizasyon yöntemi ile birlikte ameliyatsız varikosel tedavisi yapılabilir.

Ameliyatsız Varikosel Tedavisi Nasıl Yapılır?

Normal şartlar altında testislerde biriken kanın akciğere toplardamar ile gitme işlemi gerçekleştirilir. Fakat toplardamarlardaki kapakçıklar bozulur ve kan testislere geri akmış olur.

Testislere akan kan varikosele oluşumuna neden olur. Bu gibi durumlarda hastalarımız için ağrısız ve pratik bir işlem için ameliyatsız varikosel tedavi gerçekleştirilmiş olur.

Yapılan tedavi lokal anestezi uygulaması gerçekleştirilir. Daha sonra kasıktan kesi açılarak, varikosele damara bağlanılır. Embolizasyon yöntemiyle birlikte bacak ve kollardan toplardamara girerek; varikosele oluşumuna neden olan damara ulaşılır. Sonrasında damar, koil veya köpük gibi maddeler ile damardan tıkanır.

Varikosel Ne Zaman Tedavi Edilir?

Yumurtalıklara gitmekte olan damarlar mevcuttur. Eğer bu damarlar belirgi genişleme gösterir ve kaçak gibi durumları var ise sağlık sorunlarını beraberinde getirir. Yani ağrıya, kısırlığa ve kozmetik sorunların oluşumuna neden olur.

Sorunların giderilebilir olması için ameliyata gerek kalmadan ameliyatsız varikosel tedavisi uygulanmış olur. Uzman hekimlerimiz tarafından hastanın durumu değerlendirilir ve sonrasında uygun olan tedavi yöntemi uygulanır. Eğer yeterli sonuç alınamazsa hasta için cerrahi uygulamanın gerçekleşmesi mümkün olabilir hale gelir.

Ameliyatsız Varikosel Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Hastalarımızın bizlere farklı şikâyetlerle gelebiliyorlar. Yani hastaların göstermiş olduğu sorunların değişkenlik gösterdiğini söylemek mümkündür. Aynı zamanda her hasta için aynı tedavi yöntemi kullanılmaz.

Mesela her hasta için ameliyatsız varikosel tedavisi uygulanabilir olduğunu söylememiz doğru olmaz. Çünkü bazı hastalarımızın durumunda ciddi ilerlemeler görülebilir. Bunların giderilebilir olması için cerrahi operasyonların gerçekleştirilmiş olması gerekiyor.

Bazı durumlarda ise ameliyata gerek kalmadan tamamlanmış olur. Üstelik hastalarımız eski sağlıklarına dönebiliyorlar. Konuya daha fazla açıklık getirebilmek adına mutlaka hastanemize başvurup, uzman hekimlerimizden yardım almanız gerekir.

Yapılacak olan fiziki muayene sonrasında gerekli olan işlemlerin başlatılabilmesi için çalışmalar yürütülmüş olur. Eğer hastalığın çok ciddi derecede ilerlemediği durumlar mevcut ise işlem ameliyatsız olarak gerçekleştirilir. Böylelikle ameliyat olmak istemeyenler için büyük avantaj sağlanmış olur.

Ameliyatsız Varikosel Tedavisi Avantajları Nelerdir?

Cerrahi yöntemlere göre daha az ağrı ile gerçekleştirilmiş olan ameliyatsız varikosel tedavisi oldukça avantajlıdır. Her şeyden önce işlem ameliyat olmak istemeyenler için büyük olanak sağlar. Genişlemekte olan damarların içine girerek, tıkanma işlemi giderilmiş olur.

Yaklaşık olarak 20 yıldır etkili ve güvenli bir şekilde kullanılmış olan tedavi yöntemidir. Burada genel anesteziye gerek kalmadan sadece lokal anestezi uygulaması altında gerçekleştirilmiş olur. Böylelikle daha az riskli ve az komplikasyonlar şeklinde ameliyatsız varikosel tedavi uygulanmış olur.

Ameliyatsız Varikosel Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Eğer hastalarımız için ameliyatsız varikosel tedavi uygulanması mümkün değilse, bu işlemin açıklığa kavuşturulması ve sorunun giderilebilir olması için cerrahi operasyonlara başvurulur. Genelde varikosel tedavi için gerçekleştirilecek olan ameliyatın çocuk sahibi olamayan çiftler için uygulanabilir.

Erkeklerde yapılan sperm tahlillerinden sonra anormal bulgular elde edilmesi sonucunda, varikoselin oluştuğu evrenin ikinci veya üçüncü olması durumunda ameliyatın gerçekleştirilmesi gerekir.

Ameliyatsız işlemin uygun ve mümkün olmadığını bilmekte fayda vardır. İşlemler uzman hekimlerimizin kontrolünde gerçekleştirilir ve gerekli olan bütün müdahalelerin yaparak, hastalarımızı eski sağlığına kavuşturmuş olur.

Varikosel Tedavisinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Varikosel tedavisinde farklı yöntemlere başvurulur. Bunlar hastanın sağlık durumuna göre belirlenir ve uygun tercih edilir. Laparaskopik cerrahi, açık cerrahi ve mikro cerrahi olmak üzere farklı yöntemler kullanılır.

Burada antegrad, varikoselembolizasyon ve sklerozasyon gibi yöntemlerde mevcuttur. Hastanın durumu göz önünde bulundurulur ve gerekli olan tedavi yöntemine başvurulur.

Ameliyatsız Varikosel Tedavi Edilebilir Mi?

Kısırlık sadece kadınlara has bir şey değildir. Erkeklerde de görülebilen bir durum haline gelmiştir. Burada erkeklerde görülen ve testislerindeki kirli kandan kaynaklı olarak fonksiyonlarda bozukluk görülür. Bu fonksiyonların bozulması durumunda uzman hekimler tarafından tedavi edilebilir.

Ameliyat olmak istemeyen hastalarımızın bu işlemi ameliyatsız varikosel tedavi ile gerçekleştirmeleri mümkündür. Embolizasyon yöntemi ile gerçekleştirilen tedavi; dünyada ve ülkemizde uygulanabilir hale geldi. Hastanemiz ile iletişime geçerek, daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ameliyatsız Varikosel Tedavi Fiyatları 2022

Bizleri tercih eden hastalarımız tedavi sürecinden sonra merak etmiş oldukları ve herkesin de ortak sorusu olan fiyat bilgisidir. Fiyat bilgisi herkesin merak ettiği ve oldukça normal karşılanacak bir durumdur.

Hiç kimse sonradan herhangi bir sürpriz ile karşı karşıya kalmak istemez. Fakat elde edilen veriler sonucunda hastanın durumu göz önünde bulundurulur ve sonrasında gerekli olan işlemler gerçekleştirilmiş olur.

Yapılan ameliyatsız varikosel tedavi için kesin olarak fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Çünkü fiyat bilgisi çeşitli sebeplerden dolayı değişebiliyor. Bu yüzden güncel fiyat bilgisine ulaşabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim sırasında ortalama olarak ameliyatsız varikosel tedavisi fiyat bilgisi alınması mümkündür. Ameliyatsız varikosel tedavi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşın.